2015. május 30-án immár nyolcadik alakommal rendezték meg Érden, az Ófalusi pincesoron a Szőlővirág ünnepet és nemzetiségi találkozót. A rendezvény nagy hagyományokra tekint vissza, a tárnoki Szlovák Önkormányzat és a Hajtóka Egyesület már az első években is a vendégek között volt. Az évek során egyre bővült a meghívott nemzetiségek sora, valamint a nézők száma is. Igazi fesztivállá nőtte ki magát, ahogy a fellépőket az érdi borospincék gazdái finom ételekkel és saját boraikkal vendégelik meg. A pincék ilyenkor átalakulnak, egy-egy nemzetiség költözik oda, s hagyományos ételekikkel kínálják az arra sétáló vendégeket. Idén a Szlovák Önkormányzat a Bánki Pékség segítségével egy szlovák nemzeti eledelt, a kapusztnyíkot kínálta kóstolásra. Nagyon jól sikerült a rendezvény. Az idő is kegyes volt hozzánk, reméljük, jövőre ugyanilyen ünnepi fesztiválon vehetünk részt, s hogy a mi Orbán napi borünnepünkön is hasonlóan szép idő lesz, nem mossa el az eső a rendezvényt. (Sümeg Gáborné beszámolója)

Hajtóka hagoymányőrző néptánc és népdalkör

A Hajtóka népdalkörének tagjai

A hagyományos tárnoki kapusztnyík